Malá Morávka ev. 80

Karlov pod Pradědem

facebook

Drobečková navigace

Úvod > Tipy na výlet > Lázně v Jeseníkách

Lázně a koupání v Jeseníkách

Cesta po nejkrásnějších lázeňských místech může začít návštěvou lázní Karlova Studánka (8 km), kde si můžete prohlédnout lázeňské domy s možností vyzkoušení
si procedur a lázeňský park s ojedinělou geologickou přírodní expozicí. Výlet dále pokračuje do Zlatých hor (35 km), kde můžete navštívit areál sanatoria EDEL seznámit se se speleoterapií, jako souboru léčebných metod, jejichž základem
je využívání mikroklimatu podzemního prostředí.

Nesmíte zapomenou na návštěvu Jeseníku (30 km) a jeho světově proslulých Priessnitzových léčebných lázní. Můžete si zde prohlédnout první vodoléčebné lázně na světě s možností vyzkoušení některých procedur a navštívit muzeum Vincenze Priessnitze, světoznámého zakladatele lázní.

V sousední Lipové - lázně (35 km) se již 150 let léčí v neméně slavných lázních podle léčebné kúry dalšího významného rodáka Johanna Schrotha.

Nedaleko, směrem na jih, leží další krásný lázeňský komplex - lázně Velké Losiny
(44 km)
, kde můžete mimo jiné navštívit nový termální aquapark. A když už jste tady, nesmíte opomenout prohlídku Národní kulturní památky – nejstarší fungující ruční papírny v Evropě.

Vaši cestu můžete ukončit v areálu léčebných lázní Bludov (53 km), kde si na závěr dejte koupel ve venkovním termálním bazénu.

karlova-stud-nka2.jpg karlova-stud-nka3.jpg
jesen-k-l-zn-.jpg Lazne-Dolni-Lipova.jpg
karlova-stud-nka4.jpg jesen-k-l-zn-2.jpg
zlat-hory.jpg pap-rna-velk-losiny.jpg

 

Je u nás plno?

Hotelový resort Kamzík
je tu pro Vás.

Vyberte si z naší široké nabídky ubytovacích služeb.